نیاز به راهنمایی دارید؟

دوربین مداربسته خودرو

تصادفات، سرقت و اتفاقات مشابه، همه این ها دلایلی هستند که ضرورت استفاده از دوربین مداربسته خودرو را در وسایل نقلیه عمومی و خصوصی افزایش می دهد. با وجود یک سیستم نظارتی کامل و مستقل بر روی وسیله نقلیه امنیت مسافران و راننده تا حد زیادی تامین می شود. کاربرد دوربین مداربسته که اصطلاحا به آنها mobile camera نیز گفته می شود اغلب در مشاغلی است که با انواع خودرو های سبک و سنگین سر و کار دارند مانند سرویس مدارس، سیستم حمل و نقل عمومی و غیره حوادثی که در این گونه مشاغل رخ می دهد باعث می شود تا برای ثبت چگونگی وقوع آنها به یک سیستم مداربسته نیاز باشد. به ویژه در هنگام تصادفات وجود یک دوربین برای شناسایی فرد مقصر بسیار مفید است و چنانچه فرد خاطی از صحنه تصادف متواری شود نیز با کمک تصاویر ضبط شده موضوع راحت تر قابل پیگیری خواهد بود.

cctv in car

در حالت کلی کاربردهای دوربین ثبت وقایع خودرو عبارتند از:

 • ثبت تمام اتفاقات جاده ای توسط دوربین
 • حفاظت از خودرو شما در برابر سرقت
 • حفاظت از خودرو شما در حالت پارک
 • ثبت اتفاقات پشت خودرو شما
 • ثبت خاطرات زیبای سفر شما

انواع دوربین مداربسته مناسب برای وسایل نقلیه

دوربین مداربسته از نظر امکانات و شکل ظاهری انواع گوناگونی دارند که اکنون می خواهیم به بررسی هر یک بپردازیم.

۱- دوربین آینه ای ساده

دوربین های آینه ای ساده در واقع دو کاربرد دارند:

 • به عنوان آینه وسط خودرو عمل کی کنند
 • مانیتوری برای نمایش پشت خودرو را دارند

در واقع رسالت این دوربیـن نمایش پشت خـودرو از صفحه نمایش داخل آینه است. به طور مثال در زمان دنده عقب گرفتن نقاط کور پشت خودرو و فاصله تا مانع در این دوربین قابل مشاهده است. همینطور با نزدیک شدن به مانع صدایی نیز درون کابین پخش میشود.

cctv in car

۲- دوربین خودرویی ۳۶۰ درجه

تفاوت این  دوربیـن با دوربین ثبت وقایع خودرو آینه ای ساده در تعداد دوربیـن ها است که در این حالت بیشتر شده و  تمامی بدنه خـودرو را پوشش میدهد. این دوربیـن ها نیز مانند دوربیـن های قبلی به پارک خودرو کمک می کنند.

۳- دوربین هوشمند ثبت وقایع خـودرو

این دوربین از نظر کارایی با دو دسته قبلی کاملا متفاوت است و در واقع حوادث داخل یا خارج از خـودرو را در یک فضای ذخیره سازی حفظ میکند و از نظر ظاهری در اشکال بسیار متنوع ای موجود  است. این نوع دوربین ثبت وقایع خودرو حداقل دارای یک دوربیـن بوده که تصاویر جلو را همراه با صدا ذخیره میکند. تصاویر ذخیره شده در کارت حافظه ثبت می شود.

انواع راهکار های نصب دوربین مداربسته خودرو

نصب دوربین خودرو امری است کاملاً قانونی و در صورت بروز هر گونه حادثه ای بسیار کمک کننده خواهد بود. وقوع حادثه بدون حضور شاهد عینی و یا هر نوع مدرک دیگر می تواند برای دریافت مطالبات از بیمه شخص را دچار مشکل نماید.

cctv in car

نصب در فضای داخلی

نصب دوربین مداربسته خودرو در فضی داخلی ماشین روش به نسبت امن تری است زیرا دوربین از دسترس افراد خرابکار و یا تاثیر عوامل طبیعی مانند باد، باران، طوفان و … در امان می ماند. در فضای داخلی خودرو می توانید دوربین را به صورت مخفی نصب نمایید که از دید سارقین پنهان بماند. برق دوربین ها و سایر دستگاه ها را می توانید با اتصال به برق خودرو تامین کنید در غیر این صورت برای حل مشکل برق مورد نیاز نیز می توانید از نوع باتری دار این دوربین ها استفاده نمایید. اما باید توجه داشته باشید که اشکال عمده ای نیز در این روش وجود دارد و آن این است که شیشه خودرو مانع از رسیدن نور IR دوربین به خارج از آن و رسیدن به سوژه مورد نظر می شود. بنابراین نصب دوربین مداربسته خودرو در فضای داخلی برای تصویربرداری در شب مناسب نخواهد بود.

نصب در فضای خارجی

اگرچه نصب دوربین مداربسته خودرو در فضای خارجی مشکلاتی از قبیل دستکاری یا قرار گرفتن در معرض هوای نامساعد را در پی دارد اما باعث می شود تا بهترین پوشش تصویر را داشته باشید. از آنجایی که در این روش دیگر مشکل تابش نور IR مانند روش اول در میان نیست می توانید از دوربین های دید در شب نیز استفاده کنید و حتی در شب نیز تصاویر با کیفیتی داشته باشید.

ویژگی های دوربین ثبت وقایع خودرو

دوربین ثبت وقایع خودرو دارای قابلیت سنسور حساس به حرکت و همچنین سنسور کمک راننده می باشد البته یکی دیگر از ویژگی‌های برتر دوربین‌های خودرو می‌توان به قابلیت دید در شب به صورت عالی اشاره کرد تشخیص سرعت انتقال تصویر دوربین های خودرو جی پی اس از دیگر ویژگی‌های دوربین مدار بسته می باشد که در خودرو به کار می روند و باعث جذابیت می‌شود. در حالت کلی اصلی ترین ویژگی های دوربین ثبت وقایع خودرو عبارتند از:

 • کیفیت بالا
 •  برند مرغوب
 • دید در شب خوب
 • فیلمبرداری مداوم
 • اتصال به وای فای
 • Parking mode داشته باشد
 • دوربین خودرو دارای منبع تغذیه مناسب باشد
 • حافظه دوربین برای خودرو مناسب و کاربردی باشد
cctv in car

جهت یابی یا جی پی اس

دوربین مداربسته ثبت وقایع ماشین با دارا بودن قابلیت می توانید موقعیت و مکان خود را ثبت و ذخیره نمایید در نظر داشته باشید برخی از این ستاره سیم کارت خور بوده و از اینترنت بهره‌مند می‌شود که در این نوع دوربین ها جی پی اس جهت یابی به سرعت و با دقت بالاتری انجام می شود.

فیلم برداری مداوم

دوربین هایی که در خودرو ها استفاده می کنند به صورت مداوم از چشم انداز مقابل دوربین فیلمبرداری می کنند و ثبت و ضبط می کند در نظر داشته باشید که برخی از دوربین هایی که در خودرو ها استفاده می شوند دارای قابلیت چرخش بوده که می‌توانند از اطراف خودرو همچنین پشت و داخل خودرو نیز فیلمبرداری کرده همچنین برخی از این دوربین ها دارای یک یا دو دوربین دیگر نیز می باشند که به صورت جانبی بوده و برای فیلمبرداری از داخل خودرو استفاده می‌کند قابل اهمیت اینکه ارسال تصاویر در دوربین های مداربسته خودرو از طریق وای فای و یا سیم کارت انجام می شود.

cctv in car

سنسور حساس به حرکت

این سنسور نسبت به حرکت حساس می باشد که شما جهت فعال کردن آن می توانید از طریق تنظیمات تمامی حرکتی که در اطراف ماشین ایجاد می شود را فعال کرده تا دوربین به سرعت شروع به ثبت و ضبط حرکت کرده و بعد از پایان حرکت ضبط نیز به پایان میرسد.

سنسور ضربه در دوربین ثبت وقایع خودرو

وجود این سنسور در دوربین ثبت وقایع خودرو بسیار مهم می‌باشد چرا که اگر شما دچار تصادف شدید وقایع را ضبط کرده و در لپ کردیم ذخیره خواهد شد تا زمانی که شما نیاز به مدرک داشتید به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید در نظر داشته باشید که تصاویری که در سنسور ضربه سر می شود به جامعه پاک نشده تنها در صورتی که شما به صورت دستی سعی بر پاک کردن آن داشته باشید می توانید پاک کنید.

انتقال تصویر از طریق اینترنت به موبایل در دوربین ثبت وقایع خودرو

در برخی از مدل های دوربین های ثبت وقایع خودرو سیم کارت خورد بوده که این دوربین ها از امکانات فوق العاده ای برخوردار می باشد شما می توانید از طریق نرم افزار برای دوربین سیم کارت خور خودرو و اتصال به اینترنت و سیم کارت موجود در دوربین می توانید به راحتی از راه دور شروع به مشاهده تصاویر زنده در حال ضبط کنید و به خوبی کنترل و نظارت داشته باشید.

cctv in car

شما می توانید تصاویر و فیلم ها را به راحتی انتقال داده و از راه دور کنترل خود در نظر داشته باشید که می توانید دوربین های مداربسته ثبت وقایع را بر روی موبایل خود نصب کنید تا در حال حاضر که تمایل داشتید عکس و فیلم ها را مشاهده کنید.

در پایان..

دوربین های خودرو دستگاه های کوچکی هستند که هنگام رانندگی جاده (و احتمالاً فضای داخلی ماشین شما) را ضبط می کنند. آنها برای کمک به ارائه امنیت و اثبات در صورت بروز حادثه مورد استفاده قرار می گیرند. این دوربین های امنیتی می‌توانند در زمینه بیمه، هشدارهای اضطراری و ثبت لحظات سفر جاده‌ای به شما کمک کنند.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.