نیاز به راهنمایی دارید؟

دوربین مداربسته مناسب برای منزل

نصب دوربین مداربسته مناسب برای منزل، احتمال سرقت و وقوع جرم را کاهش می دهد. درصورت وقوع حادثه نیز می توان با بررسی تصاویر آن به سرنخ های مفید برای پیدا کردن افراد مجرم و یا علت حادثه دست پیدا کرد. به همین سبب نصب دوربین در منزل یکی از ضروری ترین امور زندگی امروز است. برای خرید دوربین مداربسته مناسب بهتر است ابتدا نقاط حساس منزل خود را شناسایی کنید سپس تعداد و نوع آن را مشخص کنید.

به عنوان مثال اگر منزل شما دارای حیاط است، با خرید دوربین بولت دارای دید در شب می توانید تصاویر واضح و باکیفیتی را به دست بیاورید. برای اتاق خواب و راهروها نیز دوربین مداربسته دام 2 مگاپیکسلی نیز کفایت می کند. اما برای پارکینگ بهتر است از دوربین مداربسته با قابلیت پلاک خوان استفاده کنید تا هم چهره و هم پلاک اتومبیل هایی که به ساختمان وارد می شوند را بتوانید بررسی کنید.

ویژگی دوربین مداربسته مناسب برای منزل

نصب دوربین مداربسته مناسب برای منزل، نیازمند در نظر گرفتن یک سری نکات است. قبل از اینکه اقدام به خرید سیستم مداربسته بکنید بهتر است که محیط خانه را بررسی کرده و نقاط آسیب پذیر را شناسایی نمایید. مثلا پنجره های پشتی و بدون حفاظ از جمله فضاهایی هستند که می تواند باعث نفوذ افراد غریبه و خلافکار به حریم منزل شما بشود.
این نکات به شما کمک می کنند تا مدل دوربین مداربسته مورد نیاز را نیز راحت تر انتخاب کنید. مثلا برای فضاهای بیرونی می توانید دوربین مداربسته بولت را خریداری کنید و برای فضای سربسته و اتاق خواب و پذیرایی دوربین دام کفایت می کند.

لنز دوربین مداربسته نیز از جمله مواردی است که حتما باید به آن توجه کنید. برای محیط داخل منزل می توانید لنز ثابت را تهیه کنید ولی برای حیاط و پارکینگ بهتر است از لنز متغیر و یا همان وریفوکال استفاده کنید. این لنزها به شما کمک می کنند تا بتوانید با زوم و بزرگ نمایی پلاک اتومبیل ها و چهره افراد را بهتر و واضح تر مشاهده کنید.

برند مناسب دوربین مداربسته برای منزل

برای خرید دوربین مداربسته مناسب برای منزل بهتر است به سراغ معتبرترین برندها بروید. امنیت منزل شما ایجاب می کند تا بهترین دوربین مداربسته برای منزل را تهیه کنید. خرید دوربین مداربسته ارزان قیمت ریسک خراب شدن و یا هک سیستم امنیتی را بالا می برد.

همچنین خراب شدن آن نیز هزینه خرید مجدد و یا تعمیرات پی در پی را به شما تحمیل می کند. بنابراین بهتر است با خرید دوربین مداربسته از یک برند معتبر و مطمئن، امنیت منزل خود را بالا ببرید. برندهایی مانند هایلوک، هایک ویژن و داهوا از جمله برندهایی هستند که در طی سالیان به جایگاه بالا و معتبری رسیده اند. بنابراین شما می توانید با خرید از هریک از این برندها، با خیالی آسوده منزل را ترک کنید.

مکان نصب دوربین مداربسته مناسب برای منزل

برای نصب دوربین مداربسته مناسب برای منزل ابتدا باید مکان های حساس و آسیب پذیر را شناسایی کنید. فضاهایی که نیاز است تا مورد بررسی و نظارت قرار بگیرند را در نظر داشته باشید. این فضاها در هر منزل متفاوت است و نمی توان نقشه یکسانی را برای آن ها در نظر گرفت. اما به طور کلی حیاط، ورودی ساختمان، پارکینگ، درهای پشتی و پشت بام از جمله فضاهایی هستند که حتما باید تحت نظارت قرار بگیرند. با در نظر گرفتن این موارد می توانید دوربین مداربسته مناسب برای منزل را انتخاب و خریداری کنید:

  • ورودی ساختمان: درهای ورودی ساختمان نیز از حساس ترین نقاط هر ساختمانی محسوب می شود. کنترل ورود و خروج افراد از منزل از ضرورت بالایی برخوردار است.
  • درهای پشتی: این درها می توانند به راحتی محل تردد افراد غریبه و سارقین قرار بگیرند و شما از آن مطلع نشوید. حتما هنگام خرید سیستم امنیتی، این درها را مدمنظر قرار دهید تا بتوانید آن ها را رصد کنید.
  • پارکینگ: یکی از نقاط مهم هر منزل پارکینگ آن است. این مکان هم از نظر قرارگیری اتومبیل و هم از نظر دسترسی به ورودی منزل بسیار حساس است. حتما باید در این قسمت از ساختمان دوربین مداربسته نصب شود تا هم امکان سرقت اتومبیل را کاهش دهید و هم عبور و مرور افراد غریبه را رصد کنید.
  • پشت بام: بعضی ساختمان ها به پشت بام ساختمان های مجاور راه دارند. چنین موردی می تواند امنیت شما را به خطر اندازد. اگر در ساختمان کناری باز بماند و سارق به آپارتمان راه پیدا کند، به راحتی می تواند از طریق پشت بام به منزل شما نیز راه پیدا کند. پس حتما این نقطه از منزل را نیز درنظر داشته باشید.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.