نیاز به راهنمایی دارید؟

علت آلارم های متداول دستگاه دوربین مداربسته چیست؟

علت آلارم های دستگاه دوربین مداربسته چیست ممکن است بعد روشن کردن سیستم مداربسته خود متوجه صدای بوقی از دستگاه خود شوید. این آلارم یا بوق در حقیقت وجود اشکالی در سیستم مداربسته را به شما اطلاع می دهد. لازم است شما دلیل آلارم دادن دستگاه را شناسایی کنید و اقدام به رفع آن کنید. چندین دلیل آلارم دادن دستگاه که از اصلی ترین و متداول ترین علت هایی است که در ارتباط با آلارم دستگاه وجود دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

Dahua DVR BEEP BEEP BEEP!

1- عدم ارتباط با شبکه(یکی از اجزای سیستم دوربین مداربسته)

در صورت قطعی در شبکه، ارتباط دستگاه دوربین مداربا چند یا یکی از اجزا سیستم مداربسته قطع می شود. به طور مثال ارتباط دوربین مداربسته با دستگاه قطع است، تصاویر ارسال نمی شوند و ضبط متوقف شده است. برای رفع این مشکل علاوه بر بررسی سلامت کابل ها، از اتصال کامل فیش ها و پورت ها نیز اطمینان حاصل کنید.

2- تداخل IP یا استفاده تکراری از IP در شبکه

در سیستم های مداربسته آنالوگ در صورتی که IP دستگاه دوربین مداربسته با یک دستگاه دیگر در یک شبکه مشترک، یکسان باشد دستگاه، شروع به آلارم دادن میکند. چون دستگاه در شبکه درست شناسایی نشده است و تداخل IP پیش آمده است. البته این موضوع در سیستم های تحت شبکه و دستگاه تحت شبکه نیز صدق میکند. در سیستم های تحت شبکه حالت دیگری از تداخل IP نیز ممکن است پیش آید. این حالت زمانی است که IP دو دوربین، آی پی یکسان برای آنها تعیین شده باشد که این مورد موجب بوق زدن دستگاه دوربین مداربسته می شود.

عکس دستگاه تحت شبکه

3- عدم صحیح وارد کردن رمزعبور و سعی بر ورود غیرمجاز

وارد کردن رمز عبور یا نام کاربری اشتباه، می تواند علت بوق زدن دستگاه دوربین مداربسته باشد. گاهی ممکن است علت وارد کردن رمز اشتباه، فراموشی آن نبوده و افراد دیگری سعی در ورود غیر مجاز به سیستم را داشته باشند. در واقع این صدای هشدار برای کمک به جلوگیری از هک شدن سیستم و ورود افراد ناشناس به آن است. با توجه به این که در تنظیمات اولیه دستگاه دوربین مداربسته (DVRوNVR) لازم است رمز عبوری را مشخص کنید در همان بخش بعد از تایید رمز عبور از شما می خواهد فایل بک آپ یا GUID را از پسورد تعیین شده بگیرید. این فایل در زمان های فراموشی رمز و بازیابی آن مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اگر سوالات امنیتی ایجاد کرده باشید، می توانید با کلیک روی “رمز عبور را فراموش کردم” به آن بخش هدایت شوید و با پاسخ به سوالات پسورد شما قابل بازیابی گردد.

*پیشنهاد کارشناسان به کاربران این است که از رمز عبور های قوی استفاده کنند. رمز عبور قوی شامل اعداد و حروف کوچک و بزرگ است.

4- خرابی یا عملکرد نامطلوب فن دستگاه دوربین مداربسته

گاهی خرابی در بخش هایی مانند فن خنک کننده نیز موجب ایجاد آلارم در دستگاه دوربین مداربسته می شود. شکسته شدن یکی از پرهای فن در عملکرد آن اختلال ایجاد کرده است و یا به علت جابجایی دستگاه فن از حالت فیکس خارج شده است. تنظیم مجدد فن و یا تعویض آن مشکل صدای بوق را حل خواهد کرد. در نظر داشته باشید فن وظیفه خنک کرد قطعات دستگاه را به عهده دارد. خرابی فن افزایش بیش از حد دمای قطعات و خرابی آنها را موجب خواهد شد. تعویض آن سلامت باقی قطعات را نیز تضمین می کند.

عکس دستگاه هایکویژن

5- اتصالات ناقص هارد ویا خرابی هارد دیسک

یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود دستگاه دوربین مداربسته بوق بزند، خراب شدن هارددیسک است. تمامی اتصالات هارد به دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. امکان دارد که اتصال هارد به دستگاه شل شده باشد. در برخی موارد ممکن است هارددیسک به درستی بر روی دستگاه تنظیم نشده باشد. در این صورت از دستگاه DVR صدای بوق ممتد می شنوید. برای برطرف کردن بوق DVR، وارد تنظیمات دستگاه شده و تیک صدای بوق را بردارید. اطمینان حاصل کنید که هارددیسک شما سالم باشد. در صورت خرابی هارد، فیلم دوربین مداربسته روی آن ذخیره نخواهد شد. اگر متوجه شدید که هارد دچار مشکل شده است، آن را با یک هارد سالم تعویض کنید.

6- عبور از خطاهای قرمز امنیتی، مهمترین دلیل آلارم

  • تشخیص عبور از خط فرضی، منجر به بوق زدن دستگاه می شود.
  • با قطع شدن تصویر سیستم نظارتی، دستگاه شروع به بوق زدن می کند.
  • با حرکت کردن دوربینی که به دستگاه متصل است، صدای بوق DVR به گوش می رسد.
  • خراب شدن آمپر منبع تغذیه، از جمله عواملی است که باعث می شود صدای بوق دی وی آر بلند شود.
  • تشخیص حرکت غیر مجاز در محدوده ی تعیین شده توسط دستگاه، باعث بوق زدن دستگاه ضبط می شود.
  • در صورت وارد شدن ضربه به دوربین مداربسته و آسیب دیدن آن، شاهد صدای بوق ممتد دستگاه دی وی آر خواهید بود.
Security Room

7- فعال و غیرفعال سازی آلارم دستگاه دوربین مداربسته

برای غیر فعال کردن بوق دستگاه دوربین مداربسته هایک ویژن مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا وارد تنظیمات دستگاه شده و گزینه ی Configuration را انتخاب کنید.
  • وارد قسمت Exception شده و تیک قسمت Enable Event Hint را بردارید و این بخش را غیر فعال کنید.
  • در مرحله ی بعد گزینه ی audible warning را غیر فعال کنید تا صدای بوق قطع شود.
  • در آخر با کلیک کردن روی گزینه ی apply، تنظیمات را ذخیره کنید.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.