نیاز به راهنمایی دارید؟

نحوه پیدا کردن IP دوربین مداربسته

هنگام راه اندازی دوربین مداربسته تحت شبکه آی پی (IP)، ابتدا باید آی پی دوربین را بدست آورید تا بتوانید تنظیمات مورد نیاز دوربین مداربسته را انجام دهید. سوالی که در اینجا پیش می آید این است که نحوه پیدا کردن IP دوربین مداربسته به چه صورت است؟ چندین روش برای به دست آوردن IP دوربین مداربسته وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. در صورتی که از دوربین مداربسته تحت شبکه استفاده می کنید.

what is my ip address?

*وبسایت ویا کاتالوگ محصول

مطالعه کردن کاتالوگ دوربین مداربسته، یکی از راحت ترین روش های پیدا کردن IP دوربین مداربسته است. شرکت های معتبری که در زمینه دوربین های مداربسته فعالیت می کنند، قطعا اطلاعات مفیدی از محصولات خود را در وب سایت خود قرار می دهند. پس پیش از هر اقدامی، به سایت برند دوربین مداربسته مورد نظر خود مراجع کرده و مدل دوربین خود را در آن سرچ کرده و کاتالوگ آن را مطالعه کنید.

dahua catalog

*از طریق دستگاه متصل به محصول

برای تغییر و یا به دست آوردن آی پی دوربین مداربسته تحت شبکه، ابتدا باید وارد منوی دستگاه NVR شوید. سپس وارد قسمت Registration یا Remote شده و در این قسمت اقدام به شناسایی دوربین های مداربسته تحت شبکه کنید. اگر در این قسمت دوربین مداربسته شناسایی نشد، آن را به صورت دستی اضافه کنید. با انتخاب گزینه ی Device Search، آی پی تمام دوربین های مداربسته موجود در شبکه نمایش داده می شود. هم چنین می توانید برای تغییر IP دوربین مداربسته تحت شبکه، از آیکنی که در کنار IP دوربین های مداربسته تعبیه شده استفاده کنید. هنگام تغییر دادن آی پی به صورت دستی، دقت داشته باشید که IP بین دو دوربین یکسان نباشد. در این صورت سیستم خطا می دهد.

how find my cctv camera ip?

*از طریق نرم افزارهای اسکنرشبکه

با استفاده از نرم افزار های IP Scanner به راحتی می توانید آی پی دوربین های مداربسته را به دست آورید. یکی از این نرم افزار ها، نرم افزار SADP است. این نرم افزار مخصوص برند هایکویژن است. پس از نصب نرم افزار SADP در کامپیوتر، باید دوربین مداربسته یا NVR هایک ویژن را به کامپیوتر متصل کنید. توجه داشته باشید که در صورت متصل بودن دوربین یا NVR شما به سوئیچ شبکه، می توانید لپ تاپ را به جای وصل کردن به دوربین به سوئیچ شبکه وصل کنید.
پس از اینکه اتصال را میان این دو انجام دادید، نرم افزار SADP قادر است تا آدرس IP و مدل دستگاه NVR و دوربین را که به سوئیچ متصل هستند را پیدا کند. برای تغییر IP دوربین مداربسته، روی نرم افزار SADP کلیک راست کرده و گزینه Run As Administrator را انتخاب کنید. سپس صفحه ای باز می شود که یکی از گزینه ها ی موجود در آن IP Adress است و میتوانید آن را تغییر دهید. حین انجام این کار توجه داشته باشید که به هیچ عنوان IP دوربین ها و NVR یکسان نباشد.

SADP Tools

*از طریق بازگرداندن به تنظیمات کارخانه

در برخی مواقع ممکن است با کمک روش های گفته شده موفق به پیدا کردن IP دوربینی که به صورت دستی تغییر داده شده است نشوید. در این حالت بهترین راه حل باز گرداندن دوربین به حالت پیش فرض یا ریست فکتوری کردن آن است. این کار به راحتی انجام می شود. دکمه ریست دوربین مداربسته را که به صورت سخت افزاری بر روی خود دوربین قرار دارد به مدت چند ثانیه نگه دارید. به این ترتیب دوربین به حالت تنظیمات کارخانه برمی گردد. حال می توانید با وارد کردن آی پی پیش فرض، به تنظیمات اصلی دوربین دسترسی پیدا کنید.

reset factory in NVR

*نرم افزار کامپیوتر دوربین تحت شبکه

اکثر دوربین های تحت شبکه معمولا نرم افزاری برای ویندوز کامپیوتردارند. البته باید گفت که این نرم افزار با نرم افزار اسکنر شبکه متفاوت است. یکی از تفاوت های بین این دو نرم افزار این است که، نرم افزار دوربین فقط دوربین های تحت شبکه را جستجو می کند و دستگاه های دیگر در شبکه را جستجو نمی کند. تفاوت دیگر آن ها در توانایی نرم افزار دوربین در جستجوی IP دوربین در تمام رنج های شبکه است که بسیار کاربردی است.
با استفاده از این نرم افزار می توانید بدون داشتن رنج دوربین خود، آن را پیدا کرده و به تنظیمات دوربین دسترسی پیدا کنید. از دیگر مزایای نرم افزار دوربین مداربسته، می توان به دسترسی مستقیم آن ها به تصاویر و تنظیمات دوربین مداربسته اشاره کرد. با استفاده از این نرم افزار می توانید تصویر چندین دوربین را به صورت همزمان داشته باشید و آن ها را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که این نرم افزار ها در برند های مختلف دوربین مداربسته، متفاوت هستند و هر برندی نرم افزار مربوط به خود را دارد.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.