نیاز به راهنمایی دارید؟

3 اشتباه رایج هنگام انتخاب دوربین مداربسته مناسب

هنگامی‌ که تصمیم به خرید و یا انتخاب دوربین مداربسته مناسب می‌گیرید و خواهان سرمایه‌گذاری برای آن هستید نیاز است که محصولات موجود در بازار این صنعت را به خوبی زیر و رو کرده و ارزیابی و سنجش مناسبی دراین‌ باره انجام دهید. یک گام مهم در انتخاب شما، می‌تواند مربوط به مدل و برند این محصولات باشد. زمانیکه تصمیم به انتخاب دوربین مداربسته مناسب می‌گیرید و خواهان سرمایه‌گذاری برای آن هستید نیاز است که محصولات موجود در بازار این صنعت را به خوبی واکاوی کرده و ارزیابی و سنجش مناسبی دراین‌باره انجام دهید.

یکی از گام های مهم شما در انتخاب می‌تواند مربوط به مدل و برند این محصولات باشد. هرچقدر شرکت مربوطه شناخته شده تر و محبوب تر باشد، نشان‌دهنده کیفیت بالاتر آن است. اگر یک برند در بازار محبوبیت زیادی کسب کرده و همگان از آن تعریف می‌کنند، نشان از آن است که محصولات امنیتی این شرکت پاسخگوی مشتریان خود بوده است. انتخاب بهینه محصولات امنیتی برای پوشش نیازهای شما می‌تواند پتانسیل‌های سیستم را بهینه نماید.

در بررسی‌ها مشخص‌شده است برخی از مشتریان در هنگام انتخاب دوربین مداربسته مناسب دچار اشتباهاتی می‌شوند. شناسایی این اشتباهات به شما در انتخاب محصول مناسب کمک می‌کند که شما نیز از این اشتباهات اجتناب نمایید. در این مقاله مروری بر این اشتباهات در هنگام انتخاب دوربین مداربسته مناسب داریم.

1) اهداف خود را برای استفاده از این سیستم ها به صورت کوتاه مدت نبینید

برخی از اهداف امنیتی و نظارتی شما می‌توانند بیشتر تمرکز بر اهداف کوتاه‌مدت داشته باشند. ساماندهی و تعیین اهداف شما برای کوتاه‌مدت و بلندمدت در انتخاب دوربین مداربسته مناسب نقش مستقیم دارد. هنگامی‌که خواهان خرید دوربین مداربسته در شرکت و یا سازمان خود هستید، باید استراتژی‌های کاربری این سیستم‌ها به‌صورت کوتاه مدت و بلندمدت مدنظر داشته باشید. با بررسی دقیق نیازهای آتی، نیاز به تعویض سیستم خود در آینده نخواهید داشت و از صرف هزینه اضافی برای خرید دوربین مداربسته جلوگیری می‌نمایید. لیست کردن اهداف و ارائه آن به یک کارشناس متخصص، سبب می‌شود که کارشناس بهترین مشاوره را برای شما فراهم نماید و کم و کیف نیاز شما را دقیقاً پوشش دهد.

2) انتخاب تجهیزات نظارت تصویری غلط

انتخاب دوربین مداربسته مناسب، به همان اندازه انتخاب یک شرکت خوب ارائه دهنده تجهیزات نظارتی و تصویری با پیشینه و سابقه برای شما اهمیت دارد به‌ بیان‌ دیگر انتخاب غلط در هنگام خرید دوربین برای کسب‌وکارتان می‌تواند خسارت زیادی را به شما متحمل کند و اثربخشی و کارایی سیستم را کاهش داده و سبب افزایش دغدغه و نگرانی فکری شما در این زمینه شود. دقت داشته باشید منظور از انتخاب غلط فقط محدود به انتخاب محصولات یک کارخانه غیرحرفه‌ای نیست و این بدان معناست که شما انتخابتان را منطبق با نیازتان هم ‌راستا نکرده‌اید.

بسیاری از فروشندگان از ضعف دانش خریداران سو استفاده می‌نمایند و محصولاتی را به آن‌ها عرضه می‌کنند که کیفیت بالایی ندارد، در ابتدای امر این محصولات به نظر خریداران موردقبول به نظر می‌آید اما خریداران با توجه به عدم برسی بازار بعلاوه ضعف دانش از وجود کیفیت‌های بهتر محصولات دیگر ناآگاه هستند. یکی دیگر از مشکلاتی که خریداران با آن روبرو می‌شوند کاربرپسند نبودن دستگاه های ضبط تصاویر است. با توجه به ‌سختی کار با تجهیزات نظارتی، یادگیری کاربری برای خریداران سخت خواهد شد و این امر در کل سبب می‌شود که مشتریان نگرانی‌هایی را درباره آموختن کاربری این دستگاه‌ها داشته باشند.

تصمیم به پیاده‌سازی یک راهکار امنیتی جامع شامل دوربین‌های مداربسته، کنترل تردد، و ترکیب آن‌ها می‌تواند سبب یک سرمایه گذاری قابل‌توجه شود. سیستم‌های امنیتی و نظارتی که نیازهای امنیتی یک کسب‌وکار را به‌طور کامل در درازمدت پوشش نمی‌دهند و با فناوری‌های نوین و استانداردهای جهانی یکپارچه نمی‌شوند و سبب هدر دادن منابع مالی و زمان در دراز مدت خواهند شد.

3) انتخاب یک شرکت غیر معتبر و غیرقابل اعتماد

امروزه با گسترش شرکت‌های ارائه‌ دهنده محصولات نظارت تصویری، انتخاب دوربین مداربسته مناسب برای مشتریان سخت شده است. شرکتی هایی در این بازار وجود دارند که با قیمت پایین محصولاتی را عرضه می‌نمایند. انتخاب یک شرکت برای سامانه نظارت تصویری، کاری سخت بنظر میرسد، برای انتخاب یک شرکت نیاز است دقیق محصولات شرکت و رقبای آن را بررسی نمایید و از حسن نام آن اطمینان حاصل کنید.

برای بهترین انتخاب لازم است در بین ارائه‌دهندگان این محصولات، شرکت‌هایی که خوش‌نام و معروف هستند را لیست نمایید. میزان سابقه، تجربه، اعتبار و رزومه می‌تواند عوامل هایی باشد که به شما برای انتخاب نهایی کمک کند. این پارامترها فاکتورهای اساسی هستند که در انتخاب اولیه تأثیر می‌گذارند. انتخاب بهینه تأثیر اساسی بر سطح کلی امنیت کسب و کار شما برای سال‌های متوالی دارد.

مشتریان، همکاران و نمایندگان لیست خوبی از منابع هستند که شما می‌توانید با سؤال از آن‌ها برای انتخاب بهینه خود اطمینان حاصل کنید. از میزان اعتبار شرکت و ثبات کاری آن برای سال‌های آتی مطمئن شوید. برخی از گواهی‌نامه صنایع مختلف، اتاق بازرگانی و اتحادیه‌ها در ایران به شما کمک می‌نمایند که از پایداری کار این شرکت‌ها مطمئن باشید. گواهی‌نامه دیگر برای ورود کالاها و تجهیزات یدکی محصولات نیز، گزینه دیگری برای اطمینان بخشی شما می‌باشد.

برسی قدمت یک شرکت ارائه دهنده خدمات امنیتی شبکه نیز، در انتخاب شما یک نقش اساسی دارد. اگر یک شرکت سالیان متوالی اقدام به فروش و ارائه خدمات این حوزه نموده است، مطمئناً بیشتر می‌تواند مورداطمینان شما باشد. اگر یک شرکت تازه به این حوزه واردشده است و تجربه اندکی دارد و شما خواهان انتخاب آن هستید، خطرات قابل‌توجهی را برای شما در آینده رقم خواهد زد.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.