آموزش ها

بهترین دوربین مداربسته برای خانه

بهترین دوربین مداربسته برای خانه

خانه همیشه یک نام آرامش بخش برای انسان ها بوده و همه ما سعی بر آن داریم تا محیط خانه امن ترین محیط برای خود و خانوادمان باشد. اما طبیعتا ایجاد آرامش و امنیت نیازمند یکسری زمینه سازی است. در گذشته این امنیت با ایجاد دیوار های بلندتر و ایجاد موانع برای ورود ایجاد میشد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات الکترونیکی به کمک ما آمده اند. امروزه یکی از مهم ترین المان های محافظت از محیط خانه ها و منازل نصب دوربین مداربسته است. اما چه دوربین مداربسته ای مناسب خانه است و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

بهترین دوربین مداربسته برای خانه

ساختار منزل مهم ترین ویژگی در انتخاب دوربین مداربسته است. اگر خانه ما دارای حیاط، پارکینگ و… است، هرکدوم از این ساختار ها دوربین مداربسته مناسب خود را نیاز دارد. دوربین مداربسته باید بتواند تمام نقاط خانه را تحت نظارت داشته باشد و نقطه کوری برای آن وجود نداشته باشد. ممکن است شما بهترین مدل های دوربین مداربسته را برای محیط زندگی خود خریداری کنید و بیشترین هزینه را برای آن انجام دهید ولی به دلیل اصولی نبودن محل نصب دوربین ها، کاملا غیر عملیاتی باشند و در عمل نتوانند کاری برای شما انجام دهند.

خرید دوربین مداربسته برای خانه

دوربین مداربسته تخت شبکه برای خانه
دوربین مداربسته تخت شبکه برای خانه

دوربین مداربسته تحت شبکه برای خانه

دوربین های تحت شبکه پیشرفته ترین مدل دوربین برای منازل است که از تکنولوژی شبکه استفاده میکند. از ویژگی های اصلی این محصولات داشتن امکانات پیشرفته و همچنین قابلیت هوشمند سازی منازل است. چرا که با سیستم های تحت شبکه میتوان تمامی تجهیزاتی که بر روی شبکه کار میکنند را به هم متصل کرده و حتی از راه دور کنترل کرد.

دوربین مداربسته مناسب خانه AHD و HDCVI

بعد از دوربین های تحت شبکه، دوربین های HDCVI نمونه جدید تری از دوربین های AHD هستند که برای منازل استفاده میشوند. این نوع دوربین ها مانند دوربین های تحت شبکه نیاز به کابلکشی دارند و در بعضی مواقع حتی بیشتر از دوربین های تحت شبکه کابل میخواهند. اما شرایط نظارتی لازم را برای کاربران خود به خوبی ارائه میدهند. قابلیت های این دوربین ها نسبت به دوربین های تحت شبکه محدود تر است.

دوربین مداربسته مناسب خانه بیسیم
دوربین مداربسته مناسب خانه بیسیم

دوربین مداربسته مناسب خانه بیسیم

دوربین های مداربسته بیسیم همانطور که از اسمشان پیداست نیازی به کابل کشی نداشته و به همین دلیل تخریب را به حداقل میرساند. در محل هایی که امکان کابل کشی به هر دلیلی وجود ندارد میتوان از دوربین های بیسیم استفاده کرد. اما باید به این نکته توجه کرد که این نوع دوربین مداربسته به هیچ عنوان جایگزین دوربین های با اتصال فیزیکی نمیشوند. نمونه های جدید این نوع دوربین ها قابلیت های مانند مکالمه دو طرفه، دید در شب رنگی و … را دارا هستند.

دوربین مداربسته مناسب خانه مخفی

در بعضی از موارد میخواهیم دوربین مداربسته ما غیرقابل مشاهده باشد. در این موارد دوربین های مداربسته مخفی گزینه خوبی به حساب می آیند. این نوع دوربین ها بدون جلب توجه میتوانند از محیط تصویر برداری کنند. برای آشنایی کامل با این نوع دوربین ها میتوانید به مطلب “خرید دوربین مداربسته مخفی” مراجعه نمایید.

مناسب ترین مکان برای نصب دوربین مداربسته

دوربین مداربسته پارکینگ
دوربین مداربسته پارکینگ

دوربین مداربسته مناسب پارکینگ

یکی از محیط های مهم در منازل، پارکینگ است. معمولا مسیر اصلی تردد در منازل از طریق پارکینگ صورت میگیرد. از طرفی پارکینگ محل نگهداری خودرو های سواریست از این رو باید زیر نظر باشد. برای این محیط ها بهتر است از دوربین های بالت با قابلیت دید در شب رنگی و رزولوشن بالا (بالای 5 مگ) و ترجیها پلاک خوان استفاده کرد تا در صورت بروز سرقت چهره ها و پلاک خودرو ها قابل تشخیص باشند.

دوربین مداربسته مناسب خانه
دوربین مداربسته مناسب خانه

دوربین مداربسته مناسب داخل خانه

برای نصب دوربین مداربسته داخل منازل بهتر است از دوربین های سقفی و در محل در های ورودی و پنجره ها استفاده کرد. مدل های مناسب زیادی برای این محل ها وجود دارد که بنابر شرایط محیطی و همچنین نور محیط قابل استفاده میباشد. اما پیشنهاد میشود از دوربین هایی با قابلیت WDR استفاده شود که در صورت وجود نور مستقیم تصاویر تیره نشوند.

دوربین مداربسته مناسب بیرون خانه
دوربین مداربسته مناسب بیرون خانه

دوربین مداربسته مناسب بیرون خانه

چنانچه قصد نصب دوربین مداربسته در محیط خارجی منزل را دارید بهتر است از دوربین های مداربسته بالت و درای قابلیت زوم یا یا همان موتورایز استفاده کنید. دوربین های محیط بیرونی باید رو به انتهای ورودی و خروجی خیابان یا کوچه مورد نظر باشند. بهتر است دوربین ها در اتفاع بالا نصب شوند زیرا از بیرون قابل مشاهده بوده و ممکن است سارقین متوجه آن شده و قصد خراب کردن دوربین را داشته باشند.

دوربین مداربسته مناسب پشت بام خانه

یکی از محیط هایی که مورد اهمیت است، پشت بام منازل است. چرا که یکی دیگر از راه های ورودی منازل است. بسته به شرایط محیطی میتوان از یکی از دوربین های دام یا بالت استفاده کرد. فقط باید به این نکته توجه داشت که محل نصب امن بوده و شرایط خرابکاری نداشته باشد.

دوربین مداربسته مناسب حیاط خانه
دوربین مداربسته مناسب حیاط خانه

دوربین مداربسته مناسب حیاط خانه

برای نصب دوربین مداربسته در حیاط منازل، مخصوصا حیاط های بزرگ و یا باغ ها بهتر است دوربین های اسپیددام یا مینی اسپید دام استفاده کرد. این دوربین ها قابلیت چرخش 360 درجه داشته و تمام محیط اطراف را تحت نظر میگیرد.

کلام پایانی…

در مطلب دوربین مداربسته مناسب برای محیط خانه معرفی شدند اما به علت گستردگی محصولات، بهتر است قبل از خرید حتما با کارشناس این حوزه مشورت شود و کارشناس مربوطه با بازدید میدانی دوربین و تجهیزات مورد نظر را به شما پیشنهاد دهد.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.