نیاز به راهنمایی دارید؟

قوانین و چرایی نصب دوربین مداربسته در آسانسورها

Elevator cctv

حفظ و امنیت درب های ورودی طبقات ساختمانها (آسانسورها) مخصوصا ساختمان های اداری و تجاری و مجتمع های مسکونی بزرگ یکی از دغدغه ها و نگرانی های تیم حراست است ، و تنها راه برای کنترل و نظارت در آسانسور ها دوربین های مداربسته میباشد.
توجه : آسانسورهای دارای دوربین مداربسته درساختمان ها و مجتمع ها باید برای حفظ حریم خصوصی افراد با برچسب ها و تابلوهایی که از وجود دوربین در آسانسور خبر میدهد اطلاع رسانی کند درغیر این صورت افراد حق استفاده از راه قانونی (شکایت) درخصوص نقض حریم خصوص خود را دارا میباشند .

انواع دوربین برای مکان و بودجه های متفاوت

دوربین ها برای استفاده در آسانسور به دو دسته تقسیم میشوند ، تحت شبکه(بیسیم) ،آنالوگ(باسیم) . هردو دسته کیفیت یکسان وبدون کاستی از کیفیت خدمات ارائه میکنند و تنها تفاوتی که بین آنها وجود دارد نحوه نصب و هزینه آن است . میتوانید برای دیدن انواع دوربین ها اینجا کلیک کنید و یا با کارشناس های متخصص سام ایران در این زمینه تماس حاصل فرمایید.


1) دوبین های تحت شبکه : با انتخاب این دسته آسانی در نصب و راه اندازی، در قیمت با کمترین هزینه از نظر خرید تجهیزات اضافه نظیر کابل و کابلکشی در مکان موردنظر روبه رو نخواهید بود و تنها
کاری که باید انجام دهید خرید این گیرنده قدرتمند برای دوربینها میباشد.

نکته :(دستگاه گیرنده در دریافت کیفیت دوربین ها نقش مستقیم دارد و اختلال دردریافت تصاویر یکی از مشکلات جدی گیرنده های بی کیفیت است، حتما در هنگام خرید دستگاه دقت کنید و با کارشناسان مربوطه مشاورت کنید)
 
2) دوربین ها آنالوگ : این دسته از دوربین ها از نظر قیمت نسبت به دوربین ها تحت شبکه دریک بازه مشخص اقتصادی هستند و باید در بازه های زمانی مشخص با هماهنگی شرکت ارائه دهنده خدمات ، کابل های بین دوربین و اتاق حراست مجتمع به دلیل اصطحلاک تعویض گردد .
از نظر آسانی دوربین های تحت شبکه نسبت به دوربین های آنالوگ این روند را طی نمیکند و میتوانید نسبت به موقعیت خودتان یکی از این دو روش را انجام دهید .

 نکاتی درمورد نصب دوربین در آسانسور

*به دلیل فضای کم آسانسور و دسترسی راحت تر افراد داخل آن به دوربین بهتر از پوشش های محافظی برای دوربین های خود مخصوصا لنز آن در نظر بگیرید.
*حتما از دوربین هایی که به لنز واید ( ) مجهز هستن استفاده کنید تا تمام قسمتهای آسانسور را پوشش دهد و نقاط کور نداشته باشید.
*برای اطمینان بهتر از دوربین هایی که از تکنولوژی وی دی آر استفاده میکنن استفاده کنید تا درمقابل لامپها لنز دوربین ها به مشکل برنخورند تا تصاویر خوب و بدون نویز به شما ارائه کنند.

ممنون که تا انتها مطالب آموزشی مارا مطالعه میکنید ، ما سعی میکنیم به زبان ساده ،کوتاه و مختصر
نکات مهم وهر آنچه شما نیاز دارید بدانید را به شما منتقل کنیم .
اگر هرگونه سوال ویا مشاوره درمورد دوربین های مداربسته در آسانسور و سایر محصولات دارید میتوانید به صورت رایگان با کارشناسان سام ایران تماس بگیرید .

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.