نیاز به راهنمایی دارید؟

10 قابلیت اصلی در خرید دوربین مداربسته

10 ویژگی اصلی در خرید دوربین مداربسته

در خرید دوربین های مداربسته باید به چه قابلیت هایی توجه کنیم؟ امروز 10 مورد از این قابلیت هارو با هم بررسی میکنیم. از اونجایی که در این دوره دوربین های مداربسته اهمیت به سزایی پیدا کرده اند لازمه که ما یکسری از قابلیت ها رو حتما مد نظر بگیریم. اما این موارد چه چیز هایی هستن؟! در ادامه به این ویژگی ها میپردازیم:

رزولوشن:

رزولوشن در دوربین مداربسته

یکی از شاخصه های مهم دوربین مداربسته رزولوشن هستش که هرچه دوربین مداربسته ما رزولوشن بالاتری داشته باشد ما در آن محیط جزییات بهتری را میبینیم. طبیعتا باید با توجه به حساسیت محیط دوربین مداربسته انتخاب شود.

WDR:

WDR در دوربین مداربسته

WDR مخفف (wide dynamic range) یا همان دامنه نور دینامیک در زمان هایی که تضاد های نوری زیاد هستش کاربرد به سزایی دارد. یک روز ابری ، نیمه ابری یا آفتابی را تصور کنید. در چنین شرایطی تصاویری که دوربین مداربسته به ما ارایه میدهد همیشه دچار مشکل میباشد. تصویر به دست آمده در این شرایط یا خیلی تیره است یا خیلی روشن. پس با وجود WDR این تضاد های نوری برطرف میشوند. اگر میخواهید بهتر با این قابلیت آشنا شوید به مطلب ” مفهوم WDR و DWDR در دوربین مداربسته ” مراجعه نمایید.

PFA:

همانطور که میدانید استفاده از دوربین های PTZ یا همان اسپید دام در حال افزایش است. چرا که بیشتر افراد علاقه دارند از دوربین هایی با قبلیت چرخش و زوم استفاده کنند و تسلط بهتری روی محیط داشته باشند. زوم اپتیکال در حین بزرگ نمایی ممکن از مشکلاتی را به وجود بیاورد که قابلیت PFA از ایجاد تصاویر تیره یا دارای لرزش جلوگیری میکند.

IVS:

ivs در دوربین مداربسته

این کلمه مخفف (intelligent video surveillance) یا همان قابلیت های هوشمند بوده و میتواند آنالیز دقیق تری روی محیط داشته باشد، مثل تشخیص ورود به مناطق ممنوعه، گم شدن اشیاء و…

فشرده سازی تصاویر:

فشرده سازی تصاویر در دوربین مداربسته

فشرده سازی تصاویر دوربین مداربسته باعث کاهش استفاده از پهنای باند و فضای ذخیره سازی میشود. هر شرکت دوربین مداربسته نوعی فشرده سازی انحصاری خودشان را ارائه میدهد. به طور مثال دور دوربین های داهوا H265+ تا 90 درصد فشرده سازی تصویر را انجام دهد.

استاندارد های IP66 و IP67:

قابلیت  IP67 و IK10 در دوربین مداربسته

استاندارد های IP66 , IP67 بیانگر مقاومت بدنه دوربین در مقابل رطوبت و گردوغبار است. اگر تصمیم دارید دوربین مداربسته تهیه کنید که برای محیط بیرونی هستش حتما باید این قابلیت رو در نظر بگیریم که اختلالی در عملکرد دوربین به وجود نیاید.

قابلیت IK10:

قابلیت IK10 بیانگر مقاومت بدنه دوربین مداربسته در مقابل ضربه و خرابکاری هستش و در محیط های خارجی که احتمال ضربه و خرابکاری وجود دارد، اهمیت زیادی پیدا میکند.

برد IR:

از قابلیت های مهم دوربین مداربسته، ارائه تصویر در شب هست. درحال حاضر ارائه تصویر رنگی در شب مورد توجه کاربران است. به همین دلیل است کار کاربران تمایل دارند دوربین هایی با قابلیت های استارلایت تهیه کنند. پس در خرید دوربین مداربسته، دوربین ما باید بیشترین فاصله IR یا دید در شب را پشتیبانی کند.

تشخیص و شناسایی چهره:

تشخیص چهره در دوربین مداربسته

این قابلیت بنا به نیاز کاربران مورد اهمیت قرار میگیرد. تشخیص و شناسایی چهره دو ویژگی جدا از هم هستند. تشخیص چهره این امکان رو فراهم میکند که ما چهره های محیط را شناسایی کرده و کاربر را مطلع سازیم. شناسایی چهره مقایسه و شناسایی چهره های محیط با دیتا بیس است.

گارانتی محصولات:

یکی از مهم ترین ویژگی ها در انتخاب دوربین مداربسته گارانتی محصولات است. محصولات داهوا توسط شرکت های مختلفی در ایران عرضه میشوند که شامل گارانتی نمیباشند. شرکت سام ایران جزو یکی از بزرگترین عرضه کنندگان دوربین مداربسته داهوا هستش که با ارائه گارانتی 25 ماهه محصولات داهوا و پشتیبانی مادام العمر در جهت رضایت مشتری های خود تلاش میکند.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.