نیاز به راهنمایی دارید؟

SMD و SMD+ چیست و کاربردآن؟

در گذشته زمانی که ضبط تصاویر دوربین مداربسته را بر اساس تشخیص حرکت قرار می دادیم، دوربین با هرگونه تغییر الگوریتم در پیکسل های تصویر شروع به ضبط می کرد که این مسئله در بسیاری از موارد موجب خطاهای زیادی میشد و شخصی که دستگاه را در اختیار داشت با وجود آلارم های کاذبی که ناشی از تشخیص حرکت دریافت میکرد دچار سردرگمی می شد و در بعضی موارد حتی اعلان هشدارهای دستگاه را غیر فعال می کرد. در  سیستم های دوربین مداربسته قدیمی نیز به همین صورت ،دوربین ها هر گونه اقدامات غیر ضروری چون حرکت برگ درختان، وزش باد، بارش باران و برف، حرکت حیوانات خانگی، تغییرات نور محیط و … را به عنوان تشخیص حرکت می شناختند.

Smart Motion Detection

تکنولوژی SMD

برای رفع این چالش شرکت داهوا با بهره گیری از هوش مصنوعی در جهت بهبود این قابلیت اقدام به ارائه تکنولوژی های جدیدی نموده که می توان این هشدارهای اشتباه را به حداقل برسانند .داهوا در راستای بهینه سازی تکنولوژی SMD با توجه به این سیستم های نظارت تصویری در محیط های متعدد و پروژه های نظارتی مختلف ورد استفاده قرار میگیرد ، را به گونه ای طراحی کرده است که در همه هر سناریو پاسخگوی نیاز کاربران باشد.

در سال ۲۰۱۸ ، کمپانی Dahua Technology از تکنولوژی Smart Motion Detection ( SMD ) رونمایی کرد . تکنولولوژی SMD با تکیه بر هوش مصنوعی برای شناسایی و ایجاد تمایز بین اشکال انسان و وسایل نقلیه از طریق نوع حرکتشان است و می تواند هشدارهای لازم را به صورت لحظه ای و در کم ترین زمان ممکن، از طریق نرم افزار برای کاربران ارسال نماید تا کاربران اقدامات لازم را انجام دهند.

SMD

تکنولوژی SMD+

در سال ۲۰۱۹ شرکت داهوا ، ارائه دهنده خدمات و اینترنت هوشمند اشیا ویدئو محور در جهان ،برای به دست آوردن مزایای آخرین به روزرسانی هوش مصنوعی ، نسخه بهبود یافته ابتدایی از تکنولوژی تشخیص هوشمند حرکتی یا به اختصار تکنولوژی SMD plus خود را منتشر کرد. این فناوری جدید از نسخه ابتدایی دقت بیشتری داشت و می توانست در شرایط محیطی گوناگون مورد استفاده قرار گیرد. یکی از قابلیت های چشمگیر این فناوری، تشخیص انسان و خودرو با دقت بالاتری نسبت به نسخه ابتدایی است. SMD Plus دارای تراشه هوشمند مستقل هوش مصنوعی داخلی برای کاهش هشدارهای دروغین و هزینه نظارت و در عین حال توابع عملی اضافه شده توسط الگوریتم های یادگیری عمیق هوش مصنوعی است.

با SMD+ می تواند به طور موثر موجب کاهش هشدارهای دروغین شود. به محض ورود هدف به منطقه نظارتی ، دوربین های IP سری جدید برگ ها ، چراغ ها ، حیوانات خانگی و سایر اشیا مزاحم و غیر هدف را فیلتر می کند. در همین حال ، دوربین مداربسته IP با طبقه بندی انسان و وسیله نقلیه ( خوردو ) بر اساس الگوریتم یادگیری عمیق ، در صورت لزوم در زمان واقعی اعلام هشدار میکند.
تکنولوژی SMD plus داهوا، قادر است که انسان را از فاصله ۷ متری و خودرو را در فاصله ۱۰ متری در میدان دید خود، با ضریب خطای کم تر از ۱ درصد تشخیص دهد.

SMD Plus

تشخیص دقیق حرکت هوشمند با استفاده از تراشه AI

SMD Plus جدید از تکنولوژی اصلی SMD در حال اجرا بر روی پردازنده استفاده می کند، SMD جدید علاوه بر این، تراشه هوشمند مستقل AI را با یک الگوریتم جدید یادگیری عمیق به کار می گیرد، که ۱۰ برابر قدرت پردازش را بهبود می بخشد. در نتیجه، SMD Plus می تواند اشیای در حال حرکت را تشخیص دهد و انسان ها و وسایل نقلیه را متمایز کند تا بتواند از آلارم های کاذب ناشی از شاخه های درخت، حشرات، سایه ها، باد و سایر عوامل محیطی جلوگیری کند. در همین حال، کاربران مجاز هستند تا افراد یا وسایل نقلیه را برای پخش انتخاب کنند، در نتیجه موجب صرفه جویی در زمان جستجو می شود.

در مقایسه با محصولات محافظ محیطی که از ۲/۴ کانال پشتیبانی می کنند ، Dahua SMD plus XVRs از ۱۶ کانال پشتیبانی می کند ، مناسب برای راهرو داخلی ، ورودی پارک در فضای باز و بسیاری از برنامه های دیگر. برای کاربران HDCVI ، فقط کافی است یک محصول کم هزینه را جایگزین کنید تا با عملکرد پیشرفته هوش مصنوعی از HD-over-Coax لذت ببرید. علاوه بر این ، از طریق جعبه ردیابی در زمان واقعی ، کاربران می توانند هدف شناسایی شده را به وضوح روی صفحه مشاهده کنند.

SMD with AI

تکنولوژی SMD 3.0

SMD 3.0 نسخه اپدیت شده SMD plus است که در تشخیص، تمایز انسان و خودرو در تصویر دارای دقت بالاتری است و انسان را در فاصله ۱۵ متری و خودرو رو در فاصله ۲۵ متری با دقت بالا در میدان دید خود، تشخیص می دهد. این تکنولوژی، دارای دقت بالاتری نسبت به نسخه های قبلی است و با دقت ۹۹ درصد خودرو و انسان را در تصویر تشخیص می دهد. از این تکنولوژی در بسیاری از پروژه ها استفاده می شود و به سادگی می توان تنظیمات مورد نظر را روی دستگاه انجام داد. تکنولوژی SMD 3.0 در پروژه هایی که کنترل و نظارت دقیق محیط حائز اهمیت است، بسیار کاربردی است چرا که در کاهش ضریب خطای اعلان های دریافت شده روی نرم افزار نقش بسیار موثری را دارد و می تواند به طور چشمگیری موجب افزایش تعدادروزهای ویدئوهای ضبط شده روی هارد دستگاه برای کاربران باشد و فضای ذخیره سازی در جهت بهینه مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای SMD3.0

جستوجوی سریع هدف

اطلاعات مربوط به انسان و وسایل نقلیه شناسایی شده را می توان از طریق ویدئو ضبط شده استخراج و طبقه بندی کرد ، این قابلیت به کاربران اجازه می دهد سوابق ویدئو های ضبط شده را پخش ، بررسی و بازیابی کنند.

دقت بالاتر در تشخیص

از طریق ارتقا ظرفیت هوش مصنوعی در تکنولوژی SMD 3.0 ، حداکثر دقت تشخیص برای انسان و خودرو می تواند تا %۹۹ برسد.

پیکربندی ساده

SMD 3.0 به طور پیش فرض فعال است.تنظیمات این قابلیت مشابه موشن یا تشخیص حرکت معمولی انجام می شود، با این تفاوت که در قسمت  Setup یا Setting به قسمت Smart motion detection مراجعه می نماییم و تنظیمات مورد نظر را اعمال می کنیم.

مقایسه SMDها

تشخیص فواصل بیشتر

با بهبود مداوم ظرفیت های هوش مصنوعی ، دامنه تشخیص همان دستگاه تا ۸۰٪ افزایش یافته است. کاهش ضریب خطای اعلان های دریافت شده روی نرم افزار نقش بسیار موثری را دارد و می تواند به طور چشمگیری موجب افزایش تعدادروزهای ویدئوهای ضبط شده روی هارد دستگاه برای کاربران باشد و فضای ذخیره سازی در جهت بهینه مورد استفاده قرار گیرد.

کاهش هشدارهای کاذب

در فناوری تشخیص حرکت هوشمند جدید داهوا یا همان SMD 3.0 از طریق ارتقا ظرفیت هوش مصنوعی ، هشدارهای دروغین ناشی از حیوانات ، برگها و چراغها و غیره بطور قابل توجهی کاهش می یابد.بنابراین کاربر با اطمینان از این که این اعلان هشدار واقعی است، می تواند اقدام متقابل را در جهت رفع هشدار ایجاد شده انجام دهد.

نیاز به یک دوربین مداربسته دارید؟ با سام ایران تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ثبت نام همکاری

برای ثبت نام همکاری و بهره مندی از تخفیفات ویژه یلدایی فرم زیر را تکمیل نمایید.